2,411
edits
(New page: {| |- |'''<font size="4">T</font>''' |- |'''Talbert Pipes'''||Trever Talbert (now France); |- |'''Tapia'''||William Tapia; Monrovia, CA |- |'''Tatum's Workshop'''||Paul Tatum;...) |
mNo edit summary |
||
Line 82: | Line 82: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Vardry Pipes]]'''||Patrick Vardry ?; upstate South Carolina | |'''[[Vardry Pipes]]'''||Patrick Vardry ?; upstate South Carolina | ||
|- | |- | ||
|'''[[Very Unique Pipes]]'''|| | |'''[[Very Unique Pipes]]'''|| | ||
Line 96: | Line 94: | ||
|- | |- | ||
|'''Vox Pop'''||'''[[Henry Leonard & Thomas Inc.]]''' for Penn Tobacco Co., Wilkes-Barre, PA | |'''Vox Pop'''||'''[[Henry Leonard & Thomas Inc.]]''' for Penn Tobacco Co., Wilkes-Barre, PA | ||
|- | |||
|'''VT Freehand'''||Steven Norse; Dorset, VT. → '''[[Norse]]'''. | |||
|- | |- | ||
|'''[[]]'''|| | |'''[[]]'''|| |