23,091
edits
(→Turkey) |
|||
Line 33: | Line 33: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Ebenhart's Handmade Pipes]]'''||Ebenhart Botha | |'''[[Ebenhart's Handmade Pipes]]'''||Ebenhart Botha | ||
|- | |||
|'''[[Goussard Pipes]]'''||Charl Goussard, Cape Town | |||
|- | |||
|'''[[Jan Pietenpauw]]'''||Jean du Toit, Pretoria | |||
|- | |- | ||
|'''[[Jobert]]'''||Johan Slabbert | |'''[[Jobert]]'''||Johan Slabbert | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Kruger Opstaan]]'''||?? | ||
|- | |- | ||
|'''[[Mattner]]'''||William Mattner | |'''[[Mattner]]'''||William Mattner | ||
|- | |||
|'''[[Piet Binsbergen]]'''||Piet Binsbergen, Pretoria | |||
|- | |- | ||
|'''[[Wesley's]]'''||South African tobacconist chain | |'''[[Wesley's]]'''||South African tobacconist chain | ||
|- | |- | ||
|} | |} |