5,741
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 41: | Line 41: | ||
|<center>4: Group</center> | |<center>4: Group</center> | ||
|<center>4: 1/4 Bent Taper</center> | |<center>4: 1/4 Bent Taper</center> | ||
|<center></center> | |<center>04: Bulldog</center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
Line 47: | Line 47: | ||
|<center>5: Group</center> | |<center>5: Group</center> | ||
|<center>5: 1/4 Bent Saddle</center> | |<center>5: 1/4 Bent Saddle</center> | ||
|<center></center> | |<center>05: Dublin</center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
Line 53: | Line 53: | ||
|<center>6: Group</center> | |<center>6: Group</center> | ||
|<center>6: Churchwarden (very long)</center> | |<center>6: Churchwarden (very long)</center> | ||
|<center></center> | |<center>06: Pot</center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
Line 59: | Line 59: | ||
|<center>XXL: Larger than Gr 6</center> | |<center>XXL: Larger than Gr 6</center> | ||
|<center>7: Non-Fishtail Taper</center> | |<center>7: Non-Fishtail Taper</center> | ||
|<center></center> | |<center>07: Prince</center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
Line 65: | Line 65: | ||
|<center>XL: Extra large on Freehand pipes</center> | |<center>XL: Extra large on Freehand pipes</center> | ||
|<center>8: Non-Fishtail Saddle</center> | |<center>8: Non-Fishtail Saddle</center> | ||
|<center>08: Bent Rhodesian</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center>9: Nosewarmer (very short)</center> | |||
|<center>09: Canadian</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>10: Liverpool</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>11: Lovat</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>12: Chimney</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>13: Bent Apple</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>14: Bent Dublin</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |||
|<center>15: Bent Pot</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>16: Bent Chimney</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>17: Straight Rhodesian</center> | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|- | |||
|<center></center> | |||
|<center></center> | |||
|<center>20: Cherrywood</center> | |||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|- | |- | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center>21: Zulu</center> | |||
|<center></center> | |<center></center> | ||
|<center></center> | |<center></center> |