2,411
edits
No edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 24: | Line 24: | ||
|'''[[American Smoking Pipe Co.]]'''||Mark Tinsky; Wolf Creek, MT. Founded by Curt '''[[Rollar]]''' and Mark Tinsky. | |'''[[American Smoking Pipe Co.]]'''||Mark Tinsky; Wolf Creek, MT. Founded by Curt '''[[Rollar]]''' and Mark Tinsky. | ||
|- | |- | ||
|'''Anderson'''||'''[[ | |'''Anderson'''||'''[[Andre Anderson]]'''; Los Angeles, CA | ||
|- | |- | ||
| | | ||'''[[P. A. Anderson]]''' | ||
|- | |- | ||
|'''Anderson'''||Stephen & Roswitha Anderson; Columbus, OH. | | ||'''[[Scott Anderson]]'''; San Jose, CA | ||
|- | |||
| ||'''Stephen & Roswitha Anderson'''; Columbus, OH. → '''[[S&R Pipes]]'''. | |||
|- | |- | ||
|'''[[Anima Pipes]]'''||Brian McNulty, Culver City, CA | |'''[[Anima Pipes]]'''||Brian McNulty, Culver City, CA |