German Pipe Brands & Makers A - D: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 48: | Line 48: | ||
|- | |- | ||
|'''Birkdale'''||'''[[Wolsdorff]]''' brand. | |'''Birkdale'''||'''[[Wolsdorff]]''' brand. | ||
|- | |||
|'''Bischoff'''||Jürgen "Bibi" Bischoff; Hainburg/Hessen. See '''[[Bischoff-Pfeifen]]'''. | |||
|- | |- | ||
|'''Bittl'''||Joachim Bittl; Rostrup. See '''[[JB Pfeifen]]'''. | |'''Bittl'''||Joachim Bittl; Rostrup. See '''[[JB Pfeifen]]'''. |