1
edit
(→Turkey) |
(→Turkey) |
||
Line 928: | Line 928: | ||
|'''[[Altinok]]'''||Meerschaum brand produced by Altinok-Pipe Ltd. | |'''[[Altinok]]'''||Meerschaum brand produced by Altinok-Pipe Ltd. | ||
|- | |- | ||
|'''[[BS Pipes]] | |'''[[BS Pipes]]'''||[http://www.bs-pipes.com/ Birol SALMAN] | ||
|- | |- | ||
|'''[[Hittite Meerschaum]]'''||[http://www.hittitemeerschaumpipes.com] | |'''[[Hittite Meerschaum]]'''||[http://www.hittitemeerschaumpipes.com] | ||
Line 935: | Line 935: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Irmismarbel Meerschaum]]'''||[http://www.meerschaumpipemaster.com Irmismarbel Meerschaum] | |'''[[Irmismarbel Meerschaum]]'''||[http://www.meerschaumpipemaster.com Irmismarbel Meerschaum] | ||
|- | |||
|'''[[Kenan Ahmet Pipes]]'''||[http://www.kenanahmetpipes.com/ Kenan Ahmet Handmade Pipes] | |||
|- | |- | ||
|'''[[MeerQueen Meerschaum Pipes]]'''||http://www.meerschaumstore.com'''||http://www.smoking-pipes.com | |'''[[MeerQueen Meerschaum Pipes]]'''||http://www.meerschaumstore.com'''||http://www.smoking-pipes.com |
edit