158
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 3: | Line 3: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Adkins]]'''||Dale Adkins | |'''[[Adkins]]'''||Dale Adkins | ||
|- | |||
|'''[[Admiral]]'''||Anglo-American brand by [[E. Deguingand & Son]] and L&H Stern, see [[LHS]]. | |||
|- | |- | ||
|'''[[Aero Kool]]'''||Merrill G. Sampson; Seattle, WA & Santa Monica, CA | |'''[[Aero Kool]]'''||Merrill G. Sampson; Seattle, WA & Santa Monica, CA |