23,097
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 22: | Line 22: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Emperor]]'''||'''[[Continental Briar Pipe Co.]]'''; New York City. | |'''[[Emperor]]'''||'''[[Continental Briar Pipe Co.]]'''; New York City. | ||
|- | |||
|'''Emperor Napolean'''||brand produced by L&H Stern see '''[[LHS]]''' | |||
|- | |- | ||
|'''[[Eppers Pipes]]'''||'''[[Eppers Hand Made Briar Pipes.]]'''; Austin, TX. | |'''[[Eppers Pipes]]'''||'''[[Eppers Hand Made Briar Pipes.]]'''; Austin, TX. |