23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 11: | Line 11: | ||
|- | |- | ||
|'''Garlinghouse'''||Frederick Garlinghouse (†); Carthage, TN. See '''[[Frederick G Pipes]]'''. | |'''Garlinghouse'''||Frederick Garlinghouse (†); Carthage, TN. See '''[[Frederick G Pipes]]'''. | ||
|- | |||
|'''Garrison'''||Brand produced by [[Whitehall]] | |||
|- | |- | ||
|'''Gebbie'''||Robert Gebbie; Vancouver, WA. See '''[[R.G. Freehand Pipes]]'''. | |'''Gebbie'''||Robert Gebbie; Vancouver, WA. See '''[[R.G. Freehand Pipes]]'''. |