23,116
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 95: | Line 95: | ||
|- | |- | ||
|'''Hamburg'''||Jack Hamburg Jr.; Joliet, IL. See '''[[Jack's Handmade Pipes]]'''. | |'''Hamburg'''||Jack Hamburg Jr.; Joliet, IL. See '''[[Jack's Handmade Pipes]]'''. | ||
|- | |||
|'''Hamilton'''||Anglo American brand made by [[Comoy's]] and [[Kaufman Brothers & Bondy]] | |||
|- | |- | ||
|'''[[Harmon]]'''||Steve Harmon (†); Henderson, NC | |'''[[Harmon]]'''||Steve Harmon (†); Henderson, NC |