23,095
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 116: | Line 116: | ||
|- | |- | ||
|'''[[S.M. Frank]]'''||S.M. Frank & Co. Inc.; Peekskill, NY. | |'''[[S.M. Frank]]'''||S.M. Frank & Co. Inc.; Peekskill, NY. | ||
|- | |||
|'''Samhara'''||[[Samhara Pipe Co.]], a 1940s brand | |||
|- | |- | ||
|'''Samson'''||'''[[Kaufman Brothers & Bondy]]'''; New York City. | |'''Samson'''||'''[[Kaufman Brothers & Bondy]]'''; New York City. |