23,116
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 94: | Line 94: | ||
|- | |- | ||
|'''Royal Duke'''||'''[[Continental Briar Pipe Co.]]'''; New York City. Also used in England by Linkman Pipes, [[Comoy's]], and [[Hardcastle]] | |'''Royal Duke'''||'''[[Continental Briar Pipe Co.]]'''; New York City. Also used in England by Linkman Pipes, [[Comoy's]], and [[Hardcastle]] | ||
|- | |||
|'''Royalton'''||Brand from [[M. Linkman & Co.]] | |||
|- | |- | ||
|'''[[Rudal]]'''||Trent Rudal; Danville, IL | |'''[[Rudal]]'''||Trent Rudal; Danville, IL |