23,095
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 68: | Line 68: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Tuerk]]'''||Victor Tuerk; New York City, later California | |'''[[Tuerk]]'''||Victor Tuerk; New York City, later California | ||
|- | |||
|'''Tulsa'''||The late, '''[[Charles Tulsa]]''', of Florida; his brand was called Old Reliable | |||
|- | |- | ||
|'''[[Turbo Flo]]''' | |'''[[Turbo Flo]]''' |