23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 38: | Line 38: | ||
|- | |- | ||
|'''[[John Cotton]]'''||British brand | |'''[[John Cotton]]'''||British brand | ||
|- | |||
|'''[[John Harvey]]'''||English brand?? | |||
|- | |||
|'''[[John Higgens & Co.]]'''||former English maker; [[English's Patent Pipe]], and [[Henley Club]] | |||
|- | |- | ||
|'''John Peel'''||'''[[Barling]]''' sub-brand / second. | |'''John Peel'''||'''[[Barling]]''' sub-brand / second. |