23,097
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 109: | Line 109: | ||
|- | |- | ||
|'''Siesta'''||L.S. Glass; London. See '''[[Glass]]. | |'''Siesta'''||L.S. Glass; London. See '''[[Glass]]. | ||
|- | |||
|'''Silver Match'''||Inexpensive brand sold by Roy Tallent Ltd. Symbol: '''SM''' | |||
|- | |- | ||
|'''Silverado'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. | |'''Silverado'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. | ||
|- | |||
|'''[[Simmons]]'''||Former brand of Tobacconist, S. Simmons | |||
|- | |- | ||
|'''[[Sims]]'''||G.W. Sims. London. | |'''[[Sims]]'''||G.W. Sims. London. |