23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 100: | Line 100: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Dobbelmann]]'''||Louis Dobbelmann Tabakfabrik GmbH; ex Rees. | |'''[[Dobbelmann]]'''||Louis Dobbelmann Tabakfabrik GmbH; ex Rees. | ||
|- | |||
|'''Dr. Müller'''||brand made in what was East Gernany, produced at the A.R. Kühn factory see [[ARK]] | |||
|- | |- | ||
|'''[[Döteberg]]'''||Heinz-Günter Döteberg; Stolberg / Rhld. | |'''[[Döteberg]]'''||Heinz-Günter Döteberg; Stolberg / Rhld. |