23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 80: | Line 80: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Pfeifenwerkstatt T.H.A.L.]]'''||Thomas Wilbert; Heringsdorf / Holstein. | |'''[[Pfeifenwerkstatt T.H.A.L.]]'''||Thomas Wilbert; Heringsdorf / Holstein. | ||
|- | |||
|'''[[Pipoo]]'''||Brand made by [[VAUEN]] | |||
|- | |- | ||
|'''[[Pollner]]'''||Otto Pollner, broken pipe. Ex Bünde. | |'''[[Pollner]]'''||Otto Pollner, broken pipe. Ex Bünde. |