23,108
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 35: | Line 35: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Schirwitz]]'''||Lothar Schirwitz; Berlin. Pipemaker / designer of '''[[Design Berlin]]'''. | |'''[[Schirwitz]]'''||Lothar Schirwitz; Berlin. Pipemaker / designer of '''[[Design Berlin]]'''. | ||
|- | |||
|'''[[Schmitt]]'''||Jürgen Schmitt, Pipemaker | |||
|- | |- | ||
|'''[[Schmittnägel]]'''||Stefan & Udo Schmittnägel; Wallenfels. | |'''[[Schmittnägel]]'''||Stefan & Udo Schmittnägel; Wallenfels. |