23,094
edits
(→Sweden) |
(→Canada) |
||
Line 152: | Line 152: | ||
|- | |- | ||
|'''Fernand Gignac'''||see '''[[Paradis Pipes]]''' | |'''Fernand Gignac'''||see '''[[Paradis Pipes]]''' | ||
|- | |||
|'''Gerth's'''||Brand of former Montreal tobacconist, made by [[Comoy's]]; Symbol: '''G''' | |||
|- | |- | ||
|'''[[MacQueen Pipes]]'''||Colin MacQueen | |'''[[MacQueen Pipes]]'''||Colin MacQueen |