2,411
edits
(New page: {| |- |'''<font size="4">U</font>''' |- |'''Unikat-Pfeifen'''||Walter Krix; Voerde. |- |'''[[]]'''|| |- |'''<font size="4">V</font>''' |- |'''Valberg'''||Old Briar - Handmade Germa...) |
mNo edit summary |
||
Line 2: | Line 2: | ||
|- | |- | ||
|'''<font size="4">U</font>''' | |'''<font size="4">U</font>''' | ||
|- | |||
|'''[[Ulmer Kloben]]'''||Or '''Ulmer Maserkopf-Pfeife'''. Famous in the 19th century. | |||
|- | |||
| ||[[Image:Ulmer_1.jpg|50px]] | [[Image:Ulmer_2.jpg|50px]] | |||
|- | |- | ||
|'''[[Unikat-Pfeifen]]'''||Walter Krix; Voerde. | |'''[[Unikat-Pfeifen]]'''||Walter Krix; Voerde. |