2,411
edits
No edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 39: | Line 39: | ||
|'''La Strada'''||??? | |'''La Strada'''||??? | ||
|- | |- | ||
|'''La Torre'''||Ernesto Ossola, pipemaker about 1970's | | ||[[Image:LaStrada_10.jpg|50px]] | | ||
|- | |||
|'''[[La Torre]]'''||Ernesto Ossola, pipemaker about 1970's | |||
|- | |- | ||
|'''La Una'''||'''[[Savinelli]]''' sub-brand / second. Discontinued; even "POY"s were available. | |'''La Una'''||'''[[Savinelli]]''' sub-brand / second. Discontinued; even "POY"s were available. | ||
|- | |||
| ||[[Image:LaUna_01.jpg|50px]] | | |||
|- | |- | ||
|'''Lana'''||Fratelli Lana; Gallarate (Varese). See '''[[Lorenzo]]'''. | |'''Lana'''||Fratelli Lana; Gallarate (Varese). See '''[[Lorenzo]]'''. |