23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 128: | Line 128: | ||
|'''[[McBride]]'''||Mac McBride (ret./† ?); ?, CA | |'''[[McBride]]'''||Mac McBride (ret./† ?); ?, CA | ||
|- | |- | ||
|'''[[McCranie | |'''McArris'''||Brand made for [[McCranie's]] by [[Ashton]] | ||
|- | |||
|'''[[McCranie's]]'''||Made by [[Ashton]] | |||
|- | |||
|'''McCranie Pipes'''||Private label brand of [[McCranie's]]; Charlotte, NC. Made by Tonino [[Jacono]] and Bill [[Ashton]]-Taylor. | |||
|- | |- | ||
|'''[[McCravey]]'''||W.L. McCravey (ret./† ?); Sunnyside, WA | |'''[[McCravey]]'''||W.L. McCravey (ret./† ?); Sunnyside, WA |