23,097
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 34: | Line 34: | ||
|- | |- | ||
|'''Joseph Lorge et Cie.'''||Old French factory; Saint-Claude, see [[Duchesse]], [[Lorge]], and [[Odeon]] | |'''Joseph Lorge et Cie.'''||Old French factory; Saint-Claude, see [[Duchesse]], [[Lorge]], and [[Odeon]] | ||
|- | |||
|'''Jules Cottet-Émard'''||Early 20th century facory; Saint-Claude | |||
|- | |- | ||
|'''[[Jumbos]]'''||??? | |'''[[Jumbos]]'''||??? |