23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 110: | Line 110: | ||
|- | |- | ||
|'''Fratelli Pipe'''||Luigi Crugnola sub-brand / second. See '''[[Gigi]]'''. | |'''Fratelli Pipe'''||Luigi Crugnola sub-brand / second. See '''[[Gigi]]'''. | ||
|- | |||
|'''FRB'''||old Italian brand of the Fratelli [[Rossi]] factory | |||
|- | |- | ||
|'''[[Freddi]]'''||Bruno Freddi | |'''[[Freddi]]'''||Bruno Freddi |