23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 37: | Line 37: | ||
|'''[[Weiner]]'''||Steve Weiner († 2002); Olmstead Falls (Cleveland), OH | |'''[[Weiner]]'''||Steve Weiner († 2002); Olmstead Falls (Cleveland), OH | ||
|- | |- | ||
|'''Wellington'''|| | |'''Wellington'''||[[William Demuth Company]] (WDC); New York City. | ||
|- | |||
|'''Wells, Quinton'''||[[Quinton Wells]]; Overland Park, KS | |||
|- | |- | ||
|'''[[Wenhall]]'''||Wenhall Pipes Ltd., NYC. Made by different producers. | |'''[[Wenhall]]'''||Wenhall Pipes Ltd., NYC. Made by different producers. |