23,095
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 42: | Line 42: | ||
|- | |- | ||
|'''Tobak'''||Mel Baker, Tobak Ltd., Virginia Beach, VA. → '''[[Kabik]]''' | |'''Tobak'''||Mel Baker, Tobak Ltd., Virginia Beach, VA. → '''[[Kabik]]''' | ||
|- | |||
|'''[[Tobey]]'''||Hilman Tobey, maker of Native American Medicine Pipes; Reno-Sparks, NV | |||
|- | |- | ||
|'''[[Tom Pipecarver & Son]]'''||Tom Arcoleo; Princeton, NJ. | |'''[[Tom Pipecarver & Son]]'''||Tom Arcoleo; Princeton, NJ. |