23,095
edits
(→Mexico) |
(→Poland) |
||
Line 676: | Line 676: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Samsel]]'''||Tomasz Samsel (now Australia) | |'''[[Samsel]]'''||Tomasz Samsel (now Australia) | ||
|- | |||
|'''Walat'''||Ludwik Walat, brand and name of Polish artisan who also worked for the [[Swoboda]] factory | |||
|- | |- | ||
|'''[[Worobiec]]'''||Henryk Worobiec | |'''[[Worobiec]]'''||Henryk Worobiec |