23,097
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 50: | Line 50: | ||
|- | |- | ||
| ||[[Image:Rettke_1.jpg|50px]] | | ||[[Image:Rettke_1.jpg|50px]] | ||
|- | |||
|'''[[Richard Hacker]]'''||Author and pipe collector, who designed pipes for some makers | |||
|- | |- | ||
|'''Rinaldi'''||Jon Rinaldi; Sonoita, AZ. See '''[[J. Rinaldi Pipes]]'''. | |'''Rinaldi'''||Jon Rinaldi; Sonoita, AZ. See '''[[J. Rinaldi Pipes]]'''. |