23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 21: | Line 21: | ||
|'''[[Racine & Laramie]]'''||By Racine & Laramie Tobacconist; San Diego, CA | |'''[[Racine & Laramie]]'''||By Racine & Laramie Tobacconist; San Diego, CA | ||
|- | |- | ||
|'''[[Ram's Horn]]'''||[[Sydney P. Ram]]; Chicago, IL, and | |'''[[Ram's Horn]]'''||[[Sydney P. Ram]]; Chicago, IL, and later in CA | ||
|- | |- | ||
|'''[[Rampart]]'''||"Rampart by Dancol" | |'''[[Rampart]]'''||"Rampart by Dancol" | ||
Line 323: | Line 323: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Swinks]]'''||Swinks Smoke Shop; Franklin, OH. | |'''[[Swinks]]'''||Swinks Smoke Shop; Franklin, OH. | ||
|- | |||
|'''[[Sydney P. Ram]]'''||Spelled "Sidney" P. Ram in print, but "Sydney" in nomenclature; Chicago, IL, and later CA | |||
|- | |- | ||
|'''[[Olie Sylvester]]'''||Atlanta, GA | |'''[[Olie Sylvester]]'''||Atlanta, GA | ||
|- | |- | ||
|} | |} |