23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 22: | Line 22: | ||
|- | |- | ||
|'''Mardale'''||Stamped "England" | |'''Mardale'''||Stamped "England" | ||
|- | |||
|'''Martin'''||Early 20th Century brand of Richard Martin, see [[Blakemar Briars]] | |||
|- | |- | ||
|'''Masta'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. | |'''Masta'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. |