23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 106: | Line 106: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Orlik]]'''||'''[[Cadogan]]''' brand. | |'''[[Orlik]]'''||'''[[Cadogan]]''' brand. | ||
|- | |||
|'''Orborne'''||?? | |||
|- | |- | ||
|'''Osman Ltd.'''||??? | |'''Osman Ltd.'''||??? | ||
|- | |||
|'''Otomatic'''||Brand of Friedland & Jackson Ltd. | |||
|- | |- | ||
|'''Oxford'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. | |'''Oxford'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. |