23,116
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 21: | Line 21: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Ropp]]'''||Owned by [[Chacom]] since 1994 | |'''[[Ropp]]'''||Owned by [[Chacom]] since 1994 | ||
|- | |||
|'''Roppski'''||Brand created in 1910 by [[Ropp]] | |||
|- | |||
|'''Roppster'''||Brand created in 1924 by [[Ropp]] | |||
|- | |||
|'''Roppstine'''||Brand created in 1924 by [[Ropp]] | |||
|- | |- | ||
|'''[[Royal Ascot]]'''||???; Budget pipe | |'''[[Royal Ascot]]'''||???; Budget pipe |