10
edits
No edit summary |
C.A.Lang.525 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 74: | Line 74: | ||
|- | |- | ||
|'''[[William Demuth Company]]'''||WDC; New York City. | |'''[[William Demuth Company]]'''||WDC; New York City. | ||
|- | |||
|'''[[William H. Hendrikx]]'''||Dutch born pipe maker, lived in Ulster County, NY c. 1930-50s | |||
|- | |- | ||
|'''[[Windjammer Pipes]]'''||Justin Bain; Philadelphia, PA | |'''[[Windjammer Pipes]]'''||Justin Bain; Philadelphia, PA |
edits