23,095
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 158: | Line 158: | ||
|'''[[Krisor]]'''||Gilbert Henry Krisor, Cameron Park, California (deceased, 1984) | |'''[[Krisor]]'''||Gilbert Henry Krisor, Cameron Park, California (deceased, 1984) | ||
|- | |- | ||
|'''[[Krissor]]'''||George Krissor, carver from the West | |'''[[Krissor]]'''||George Krissor, carver from the West | ||
|- | |||
|'''Krona'''||Brand by [[Arlington Briar Pipes Corp.]] | |||
|- | |- | ||
|'''[[Kubik]]'''||Jim Kubik; Middleburg Heights, OH | |'''[[Kubik]]'''||Jim Kubik; Middleburg Heights, OH |