23,095
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 138: | Line 138: | ||
|- | |- | ||
|'''Pinner'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. | |'''Pinner'''||'''[[GBD]]''' sub-brand / second. | ||
|- | |||
|'''[[Plymouth]]||English brand | |||
|- | |||
|'''[[Pollock]]'''||John Pollock & Co.; Manchester | |||
|- | |- | ||
|'''Polo'''||'''[[Cadogan]]''' brand. | |'''Polo'''||'''[[Cadogan]]''' brand. |