23,094
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 83: | Line 83: | ||
|- | |- | ||
|'''[[JS Pipes]]'''||Joel Shapiro; Rancho Cordova, CA. | |'''[[JS Pipes]]'''||Joel Shapiro; Rancho Cordova, CA. | ||
|- | |||
|'''Judd's Own'''||Brand of Tobacco Road stores in MN., owned by Judd Taggatz; Pipes were made by [[Savinelli]] and [[Sasieni]] | |||
|- | |- | ||
|'''Jurkiewicz'''||Edward Andrew Jurkiewicz; Milwaukee, WI. See '''[[E. Andrew Briars]]'''. | |'''Jurkiewicz'''||Edward Andrew Jurkiewicz; Milwaukee, WI. See '''[[E. Andrew Briars]]'''. |